Ganzi közelebb jön Magyarországhoz

Szerző/Fotó: Barna Judit
Kína mostanában sokféle képpen kerül a hírekbe. Különösen a világ legnagyobb gazdaságában történtek a fő téma, de politikai eseményekről, országvezetők találkozásairól is olvashatunk. A jövőnket meghatározó döntéseikről számtalan elemzés jelenik meg azonnal.
A harmadik legnagyobb téma Kína kapcsán a turisztika, ami egyre jelentősebb szerepet tölt be a hatalmas ázsiai országban. Az ágazat kínai képviselői rendezvényeket szerveznek hazánkban, hogy megismertessék országuk egyes régióinak turista vonzó szépségeit, látnivalóit.
Tibetet látni kell!
Májusban Budapesten bemutatkozott a Ganzi Tibeti Prefektura a hazai utazási irodák képviselőinek. A prezentáció része annak az évek óta tartó folyamatnak, amely a kínai-magyar turisztikai és gazdasági kapcsolatok fejlesztését célozza.
Ganzi Prefektúra Kína Szecsuán tartományában található, festői magas hegyek között fekszik, kulturális vonzerje és gyönyörű természeti adottságai révén a világ egyik legnagyobb potenciállal bíró turisztikai célpontja lehet a jövőben, a magyar turisták számára is. A területet hosszú hegygerincek jellemzik, közöttük folyóvölgyek húzódnak. Az alacsonyabb területeken, 3000 méter alatt, a tájat buja erdők alkotják, míg a felső szakaszokon, 5000 méter felett, sziklás csúcsok magasodnak. Különösen a völgyekben jöttek létre települések, amelyek a régióra jellemző hagyományos kőházakból állnak.
Az Intercontinental Hotelben megjelent a Budapesti Kínai Nagykövetség kulturális osztályának titkára, a prefektura kormányzója, a Magyar-Kínai Baráti Társaság elnöke, Nagy Judit Éva, valamint kínai és magyar cégek vezetői, munkatársai, utazási irodák képviselői.
Az esemény annak a jele, hogy Kína részéről is erős a fogadókészség a magyar turisták irányába. Ennek alapját képezheti, hogy Magyarország és Kína között heti 21 repülőjárat közlekedik, másrészt Magyarország egyike annak a 37 országnak, amelynek polgárai vízummentességet élveznek Kínában. Tavaly még csak 15 napos tartózkodásra volt lehetőség, 2025 végéig azonban már 30 napig maradhatnak vízum nélkül a magyar állampolgárok Kínában, ahogyan arról tavaly szóltak a híradások.
Az utóbbi időben erősödtek a magyar utazási irodákkal kialakított kínai szakmai kapcsolatok, a közelmúltban Hainanban járt a MUISZ delegációja.
Az elmúlt években dinamikusan nőtt a hazánkba érkező kínai turisták száma: a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató központ adatai szerint 2023-ban 320 százalékkal több kínai turista érkezett Magyarországra, mint a csúcsévnek számító 2019-ben.
A filmvetítéssel színesített bemutatkozáshoz egy képkiállítás is csatlakozott, mely Ganzi tájait, gyönyörű természeti adottságait és egyedi kulturális kínálatát mutatta be.