A DZT 2024-ben ismét a kultúrturizmusra és a fenntarthatóságra építi nemzetközi marketingjét

A DZT 2024-ben ismét a kultúrturizmusra és a fenntarthatóságra építi nemzetközi marketingjét

A DZT 2024-ben ismét a kultúrturizmusra és a fenntarthatóságra építi nemzetközi marketingjét

 Fotó: Francesco Carovillano

 

Szerző: Salánki Szilvia

 

A Német Turisztikai Hivatal (DZT) célzott tematikus marketingjével tovább folytatja és erősíti aktivitását, hogy Németországot 2024-ben is fenntartható kulturális úticélként pozícionálja. Egy témaindító rendezvény keretén belül a DZT bemutatta tagjainak és partnereinek a tervezett kampány fő oszlopait, illetve prezentálta a nemzetközi piacspecifikus aktivitásokban való részvételi lehetőségeket.
Petra Hedorfer, a DZT igazgatótanácsi elnöke így nyilatkozott a témában: „Németország egyedülálló művészeti és kulturális tájjal rendelkezik. Ez a sokszínűség fontos része a városi életminőségünknek és egyben egy erős utazási indok a külföldi turisták számára. Az európaiak 140 millió kulturális utazása közül a 2022-es évben 16,4 millió irányult Németországba, amely a desztinációk versenyében egyenlő az első helyezéssel. Ezt a pozíciónkat még tovább szeretnénk erősíteni, illetve ezen felül a kampány a fenntarthatóság szellemében arra biztatja az utazókat, hogy tovább tartózkodjanak nálunk és a vidéki élettereket is felfedezzék.”

 

Új globális kampány Németország mint művész- és kultúrország témában

A világra nyitott művészeti és kulturális élet nemcsak a nagyvárosi régiókat, hanem a vidéki tereket is jellemzi Németországban. Az Anholt Ipsos Nation Brands Index (NBI) megerősíti, hogy a nemzetközi megítélésben Németországot különösen a „történelmi épületek”, a „kortárs művészet és kultúra”, illetve az „élettel teli városok” kifejezésekkel hozzák kapcsolatba.
Az utazási szokások pedig megerősítik ezeket az imázsfaktorokat. A Qualitätsmonitor Deutschlandtourismus (2015. május – 2022. október) felmérésében úticéljuk kiválasztásának okaként Németországnál a megkérdezettek 47 százaléka a „látványosságokat” jelölte meg, 35 százaléknál az „építészet” a legnyomósabb indok a németországi utazás mellett, míg 33 százalék a „művészet és a kultúra” kategóriára voksolt.
A DZT új inspirációs kampánya ezekre az eredményekre építve 2024. áprilisától az úticél Németországot vonzó desztinációként prezentálja kulturális kontextusban. A kultúrturisztikai kínálat sokoldalúsága a kortárs művészettől, a németországi galériáktól, a művészek alkotóhelyein át egészen az akadémiákig terjed, ahol összegyűlik a világ fiatal művésznemzedéke. A kampány témái a street art mint egy életérzés megnyilvánulása a nyilvános térben, a modern építészet és a különleges kiállítási helyszínek. Ehhez a kulturális spektrumhoz hozzátartoznak a különböző műfajok világszerte elismert kulturális rendezvényei és a történelmi kultúrtájak is. Ez utóbbi kiemelkedő példája a 13 német bortermelő régió, amelyekben a fiatal borászok újraértelmezik az élő hagyományokat. A DZT kampányának fontos alkotórészét képezik az ilyen és hasonló személyiségek, mint például kurátorok, feltörekvő művészek vagy privát műgyűjtők, akik a jelenkor szellemét testesítik meg Németországban.

 

A sikeres „52 UNESCO világörökségi helyszín” és a Simply FEEL GOOD DZT-kampányok továbbfejlesztése
A 2024-es évben a DZT tovább folytatja „52 UNESCO világörökségi helyszín” kampányát további tippekkel és utazási információkkal kiegészítve. A kampány ráirányítja a potenciális németországi utazók érdeklődését a jelentős kulturális javak és egyedülálló természeti tájak örökségére, illetve az ezeket összekötő, jól kiépített tömegközlekedési eszközök hálózatára. Az UNESCO-világörökségek helyszínei itt a magas minőségi standardok, a műemlékvédelem, a hagyományok ápolásának, illetve a kultúra és a természet fenntartható élményének szinonimáját jelentik. A világörökségi egyesülettel közösen kidolgozott utazási útvonalak fenntartható, sokszor tanúsítvánnyal rendelkező utazási ajánlatokat prezentálnak.

A „stay longer” kezdeményezésével a DZT emellett hosszabb németországi tartózkodásra biztatja az utazókat, hogy ezáltal is csökkentse az ökológiai lábnyomot.
Németország nemzetközi megítélése egyre inkább a fenntartható desztináció irányába mozog. A DZT kihasználja ezt a pozitív figyelmet 2024-ben is és globális fenntarthatósági „Simply FEEL GOOD” kampányát kiegészítő ajánlatokkal prezentálja.

További fő tematikus pontok 2024-ben
A DZT 2024-es marketingjének egyik további fő témája Caspar David Friedrich születésnapjának 250. évfordulója.

Az UEFA EURO 2024 alkalmából Németországban a focimeccsek körül szerveződő Host Cities program reklámjára kerül sor a 10 meccshelyszínen.
A „35 évvel a fal leomlása után” témája a megnőtt és egyesült úticél Németország turisztikai sokszínűsége.
A DZT már a jövő évben elkezdi Chemnitz, Európa 2025-ös kulturális fővárosának marketingjét. „C the unseen” mottóval 65 nemzetközi vezető projekt és több száz regionális kezdeményezés segítségével mutatkozik be a 38 közép-szász községből, az Érchegységből, Zwickauból és Chemnitzből álló kulturális régió.

A DZT-ről
A Német Turisztikai Hivatal (DZT) Németország nemzeti „turisztikai testülete”. A Hivatal az úticél Németországot képviseli a Német Gazdasági és Klímavédelmi Minisztérium megbízásából, amely a Hivatalt a német szövetségi parlament (Bundestag) határozata alapján támogatja. A DZT szoros együttműködésben turisztikai partnereivel, szövetségekkel és gazdasági vállalatokkal stratégiákat és marketingkampányokat dolgoz ki annak érdekében, hogy a német célállomásokról pozitív imázst alakítson ki külföldön, és előmozdítsa a németországi turizmust.

 

A DZT központi stratégiai tevékenységi területei a következők:

  • célcsoportra irányuló piackutatás és a piacspecifikus ügyfélkereslet elemzése (Sinus-közegek) a tényekre alapuló cselekvési terv alapjaként
  • kapcsolatmenedzsment és a szakmai tudás átadása a középosztály által meghatározott utazási gazdaság támogatására
  • a márkatudatosság növelése és az úticél Németország márkaprofiljának erősítése fókusszal a fenntarthatóságra és a klímavédelemre

 

Központi tematika a digitalizáció és a fenntarthatóság

A DZT támogatja a jövőorientált és fenntartható turizmust a német kormány célkitűzéseivel összhangban. A folyamat központi témái a digitalizáció és a fenntarthatóság.

Annak érdekében, hogy a beutazó turizmus fenntarthatóbb, ugyanakkor versenyképesebb lehessen, a szervezet egy három oszlopra épülő stratégiát követ, amely összeköti a külső tudástranszfert, az ehhez társuló kommunikációs szemléletet és egy belső fenntarthatósági kezdeményezést. A DZT úgy látja el tartalommal a felelősségteljes turizmust mint jövőbeni tematikát, hogy az Úticél Németországot a nemzetközi versenyben fenntartható és inkluzív ajánlatokkal pozícionálja.

A DZT úttörő szerepet tölt be az immerzív technológiák (virtuális, kiterjesztett és kevert valóság) megvalósításánál, a párbeszédes interfészek (pl. hangvezérléses asszisztensek) használatánál és a mesterséges intelligencia (MI) felhasználása terén, például a chatbot robotokkal. Annak érdekében, hogy biztosítsa a turisztikai kínálatok elérhetőségét a MI-re épülő értékesítési platformokon, a DZT koordinálja a német turisztikai szakma közös open data projektjét egy „knowledge graph” kifejlesztése érdekében.
A DZT világszerte 25 országban tart fenn képviseleti irodát, ezeket központjából, Frankfurt am Mainból irányítja.

 

2023-10-18« Vissza
Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk